Сохне шкіра на руках: що робити
Лущення, почервоніння, задирки, тріщини – вірні ознаки того, що шкіра рук сохне і страждає. І само собою це не пройде!
Щоб якомога швидше повернути шкірі рук ніжність, важливо з’ясувати, що саме змусило її лущитися і тріскатися. Доктором Хаусом для цього не обов’язково – список найпопулярніших причин експерти-дерматологи вже склали. Тепер справа за малим: зрозуміти, від чого страждає саме ваша шкіра, і повернути їй шовковистість, користуючись порадами фахівців.
Просто настала зима
У шкірі на руках значно менше сальних залоз, ніж, наприклад, на обличчі, тому несприятливі зовнішні умови впливають на неї сильніше. Мороз, вітер, сухе повітря опалювальних приміщень – все це приводи захищати шкіру рук ретельніше звичайного.
Що робити:
· перед виходом на вулицю наносити нежирний крем і надягати рукавички;
· пройти курс парафінових ванночок – процедура не тільки знімає сухість як симптом, але і захищає шкіру рук згодом. Тільки робити маски краще в хорошому салоні і після консультації спеціаліста, щоб не обпалити і без того роздратовану шкіру;
· забути про скраби – гидролипидная мантія на поверхні шкіри зараз і так максимально тонка;
· в якості домашнього догляду використовувати зволожуючий, а не живильний крем – шкірі зараз не вистачає саме вологи.
Шкіра рук від природи в 5 разів більш суха, ніж шкіра обличчя.
Винна хімія
Руки, зрозуміло, створені для того, щоб ними що-небудь робити, але від більшості побутових турбот по дому шкіра страждає дуже сильно. Постійний контакт з водою, зіткнення з миючими засобами, перепади температури (наприклад, біля плити) стоншують і без того слабкий захисний шар на поверхні кистей. В самих критичних випадках контакту з побутовою хімією може викликати не просто сухість, а стійке зміна кольору шкіри, тріщини і кровоточивість, дерматити. У таких випадках сидіти склавши руки точно не варто.
Що робити:
· одягати господарські рукавички завжди, коли доводиться контактувати з водою та миючими засобами;
· відмовитися від рідкого мила для рук: в його складі більше ароматизаторів, барвників і агресивних компонентів, ніж у кусковому. Ідеальний варіант – дитяче мило з нейтральним pH 5,5 або навіть пінка для чутливої шкіри обличчя;
· бігти на прийом до дерматолога, якщо шкіра страждає не тільки від сухості, але і від сверблячки.
В середньому людина втрачає близько 40 000 шкірних лусочок в хвилину. І це нормально.
А може, справа в дієті?
Шкіра найбільший орган людського тіла, дуже любить правильне збалансоване харчування. А сухістю та подразненням як раз може демонструвати, що їй не вистачає вітамінів, жирних кислот або – банально – води.
Що робити:
· стежити за питним режимом: зневоднена шкіра може виглядати добре;
· при перших ознаках сухості додати в раціон продукти, багаті корисними жирами і вітамінами А, D і Е. Мова про рибу, горіхи і насіння, яйця, оливкова олія, свіжі овочі.